جمعه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

فرماندار کمیجان توسعه مشاغل کوچک را کلید حل معضل بیکاری دانست

فرماندار شهرستان کمیجان گفت: توسعه مشاغل کوچک کارگاهی، خانگی و صنایع دستی کلید حل معضل بیکاری است.

غلامرضا میوه افزود: کمیجان جزو شهرستان های کمتر توسعه یافته استان است و به دلیل نبود زیر ساخت های مناسب بستر های اشتغالزا به شایستگی وجود ندارد و باید زنجیره شغلی با مهارت اموزی و مشاغل خرد جبران شود.

وی گفت: نبود امکانات زیرساختی راه ، بعد مسافت زیاد تا مرکز استان، کمبود آب و برق در شهرک های صنعتی موجب شده سرمایه گذاران تمایل کمتری برای حضور در این شهرستان داشته باشند از این رو توسعه مشاغل خانگی و صنایع کوچک بهترین راهکار برای ایجاد درآمد و بهبود وضعیت معیشتی مردم این شهرستان است.

فرماندار کمیجان ادامه داد: دستگاه ها و نهادهای شهرستانی باید در رونق اشتغال خانگی و کارگاه های کوچک تلاش ویژه ای داشته باشند و در ایجاد مشاغلی که می تواند در روستاها نیز زمینه اشتغال افراد را فراهم کنند کمک کنند.

فرماندار شهرستان کمیجان ایجاد اشتغال خانگی را یکی از مهمترین راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری در جامعه عنوان کرد و افزود: ایجاد اشتغال، بسیاری از بزهکاری ها و مشکلات جامعه رفع می شود.

میوه خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال استان این شهرستان در سال جاری موظف به ایجاد ۲۹۷ فرصت شغلی جدید است.

فرماندار شهرستان کمیجان بیان کرد: سرمایه گذاری و توسعه کارگاه های خانگی، صنایع دستی، اجرای طرح های نیمه تمام اقتصادی و ایجاد طرح های جدید متوسط از مهمترین برنامه های این فرمانداری برای تحقق اشتغالزایی در سال جاری است.

میوه یادآوری شد: سهمیه پارسال این شهرستان ایجاد ۲۳۲ شغل جدید بود که با تلاش دستگاه های اجرایی ۳۱۰ شغل جدید در زمینه های کشاورزی، صنعتی و خدماتی شهرستان ایجاد و ۱۳۵ درصد از تعهدات محقق شد.

شهرستان کمیجان از توابع استان مرکزی در ۷۵ کیلومتری شهر اراک واقع شده و سمت شمال با شهرستان های زرندیه،تفرش، از غرب با استان همدان،از جنوب با خنداب و اراک و از شرق با تفرش همسایه است.

اغلب مناطق شهری و روستایی کمیجان گویش محلی ترکی دارند و از آثار تاریخی آن می توان به مدرسه لامیه میرزا اصغر رجیل(عصر صفویه-در حال تخریب)، قلاع روستاهای وفس، آقجه کهریز، فامرین، چهرقان، قلاع کمیجان و غار قلعه جوق(عصر ساسانیان) نام برد.

امامزاده ها درویشان، امامزاده عباس از آثار برجسته در حوزه گردشگری مذهبی کمیجان است.

مدیر سایت

حجّت فرهادی سرپرستی کلیه مطبوعات کثیرالانتشار شهرستان زرندیه صاحب امتیاز و مدیر مسئول کانون آگهی و تبلیغات آدینه موسس اولین مرکز طراحی و مجتمع چاپ دیجیتال آدینه طراح،صفحه آرا و... ۰۹۳۹۴۵۵۲۵۲۵ ۰۸۶۴۵۲۲۰۱۲۹

More Posts

نوشته شده توسط مدیر سایت در دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶ ق.ظ

دیدگاه

افزودن شکلک (شکلک مورد نظر را کلیک کنید)

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette