جمعه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

ستاد اجرایی فرمان امام در طرح های اشتغالزایی استان مرکزی مشارکت کند

ستاد اجرایی فرمان امام در طرح های اشتغالزایی استان مرکزی مشارکت کند

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای طرح های اشتغالزایی به ویژه در مناطق محروم این استان مشارکت داشته باشد. سعید فرخی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از بزرگترین مجتمع گلخانه ای کشور در خشکرود زرندیه، افزود: مشارکت این ستاد در طرح های اشتغالزایی استان می تواند زمینه ساز رونق تولید، ایجادفرصت های شغلی جدید و توسعه اقتصادی در منطقه باشد.
وی توضیح داد: در شرایطی که کشور با مشکل کاهش بارندگی ها مواجه است و با توجه به نگرش تامین امنیت غذایی و توسعه اقتصادی و تولیدی کشور می طلبد که طرح های بخش کشاورزی در حوزه توسعه گلخانه ها تقویت شود.
معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی ادامه داد: این گونه طرح ها در راستای فرامین مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی است و امید می رود علاوه بر اینکه در تامین منابع غذایی سالم و اشتغال نقش موثری دارند، بتوانند سهم و جایگاه صادرات محصولات کشاورزی را افزایش دهند.
وی با اشاره به اینکه مجتمع گلخانه ای خشکرود با تلاش قابل تقدیر ستاد اجرایی فرمان امام در استان مرکزی اجرا شده است، گفت: این مجتمع نوعی سرمایه گذاری هوشمندانه است و می تواند به الگویی برای سرمایه گذاران تبدیل شود.
فرخی گفت: در صورت تحقق مراحل دوم و سوم این مجتمع، شاهد افزایش تولید و اشتغال در این منطقه خواهیم بود.
مرحله نخست مجتمع گلخانه ای خشکرود با وسعت پنج هکتار دارای ظرفیت تولید سالانه ۲ هزار تن انواع محصولات از قبیل گوجه فرنگی، خیار و فلفل سبز است.
در این آیین عملیات اجرایی مراحل دوم و سوم این مجتمع نیز آغاز شد که تکمیل و بهره برداری از آن مساحت تولید آن را تا ۱۵ هکتار افزایش می دهد.
برای بهره برداری از مرحله نخست این مجتمع در مجموع ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که نیمی از این رقم از منابع بانکی و صندوق ذخیره ملی و بقیه سهم آورده سرمایه گذاران است.
به گفته محمد مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در ۲ دهه فعالیت این نهاد تاکنون ۳۶۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد شده و در شهرستان زرندیه نیز تا سه سال آینده حجم طرح های اجرا شده تا سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.
وی از جمله طرح های دیگر در بخش زرندیه با اجرای ستاد اجرایی فرمان امام را ساخت گاوداری ۱۰ هزار راسی و نیز ایجاد واحد لبنی در پایین دست آن عنوان کرد.
زرندیه یکی از شهرستان های ۱۲ گانه استان مرکزی است.

مدیر سایت

حجّت فرهادی سرپرستی کلیه مطبوعات کثیرالانتشار شهرستان زرندیه صاحب امتیاز و مدیر مسئول کانون آگهی و تبلیغات آدینه موسس اولین مرکز طراحی و مجتمع چاپ دیجیتال آدینه طراح،صفحه آرا و... ۰۹۳۹۴۵۵۲۵۲۵ ۰۸۶۴۵۲۲۰۱۲۹

More Posts

نوشته شده توسط مدیر سایت در سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷ ق.ظ

دیدگاه

افزودن شکلک (شکلک مورد نظر را کلیک کنید)

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette