سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸

افزایش یک هزارتنی برداشت پسته زرندیه نسبت به سال گذشته

افزایش یک هزارتنی برداشت پسته زرندیه نسبت به سال گذشته

مدیر جهاد کشاورزی زرندیه گفت: ۱۱هزار تن پسته از باغات پسته زرندیه برداشت شد که نسبت به میزان برداشت سال گذشته یک هزار تن افزایش داشته است.
احمد قره بیگلو با ابراز رضایت از وضعیت عملکرد باغات پسته در سال جاری گفت: با توجه به شرایط مطلوب و افزایش سطح باغات بارده، برداشت محصول در این شهرستان امسال یک هزار تن افزایش یافت.
وی با اشاره به پایان فصل برداشت محصول از سطح باغات زرندیه بیان داشت: این شهرستان دارای هشت هزار و ۵۰۰ هکتار باغ پسته است که از این میزان شش هزار و ۵۰۰ هکتار آن باغ های پسته بارور هستند و برداشت امسال از ۱۰ هزار تن در سال گذشته به ۱۱ هزار تن افزایش یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی زرندیه ادامه داد: همچنین امسال سال آورد برای باغات پسته زرندیه بود و با توجه به شرایط مساعد در سال جاری، به طور متوسط در هر هکتار دو تن محصول برداشت شد.
استان مرکزی مقام ششم کشور در پرورش باغات پسته را دارا است
قره بیگلو اظهار داشت: استان مرکزی مقام ششم کشور در پرورش باغات پسته را دارا است که بیش از ۷۰ درصد باغات و محصولات تولیدی پسته آن در شهرستان زرندیه است که محصول تولیدی آن در ۱۸ پایانه، فرآوری و به بازار عرضه می شود.
وی ارقام کله قوچی، فندقی، اکبری و احمدآقایی را از تولیدات پسته زرندیه دانست و اضافه کرد: هم اکنون پایانه صادراتی پسته این شهرستان در حال احداث است که با بهره برداری از آن در آینده نزدیک پسته زرندیه به طور مستقیم و با برند این شهرستان صادر خواهد شد.
به گفته قره بیگلو، پسته تولیدی دشت سلطان احمدلو زرندیه به اتحادیه اروپا، کشورهای حاشیه خلیج فارس و خاور دور صادر می شود.
مدیر جهاد کشاورزی زرندیه با بیان اینکه باغات پسته زرندیه بدون هر گونه آلودگی از لحاظ آفت هستند، اظهار داشت: تاکنون هیچ گونه آفت خاصی برای باغات پسته این شهرستان مشاهده نشده که علت اصلی آن موقعیت جغرافیایی و منطقه مطلوب است.
قره بیگلو ادامه داد: هم اکنون ۲۰۰ هکتار از اراضی دشت سلطان احمدلو زرندیه به کاشت پسته ارگانیک اختصاص داده شده و توسط بازرسان اتحادیه اروپا مورد ارزیابی و کنترل کیفیت قرار می گیرند.
مدیر جهاد کشاورزی زرندیه گفت: بازرسان به طور غیر محسوس و بدون اطلاع قبلی سالی یک بار جهت انجام مراحل آزمایشگاهی و نمونه برداری در باغات حضور پیدا می کنند و در صورت نبود هیچ گونه آلودگی و بلامانع بودن جهت صادرات محصول تاییدیه صادر می کنند.
شهرستان زرندیه دارای ۶۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که حدود ۴۲ هزار هکتار آن زیر کشت محصولات زراعی و باغی قرار دارد.

مدیر سایت

حجّت فرهادی سرپرستی کلیه مطبوعات کثیرالانتشار شهرستان زرندیه صاحب امتیاز و مدیر مسئول کانون آگهی و تبلیغات آدینه موسس اولین مرکز طراحی و مجتمع چاپ دیجیتال آدینه طراح،صفحه آرا و... ۰۹۳۹۴۵۵۲۵۲۵ ۰۸۶۴۵۲۲۰۱۲۹

More Posts

نوشته شده توسط مدیر سایت در چهارشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰ ق.ظ

دیدگاه

افزودن شکلک (شکلک مورد نظر را کلیک کنید)

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette